Para birimi:

+90 850 255 23 44

özel teklif almak için şimdi satış ekibimizi ara!

Sunucu Lisansları


2019 yılının En uygun Sunucu Lisansları şimdi Venov’da!
Grafik bir ara yüze sahip olan ve benzerlerine göre daha kolay kullanım sağlayan kontrol panelidir. Panel, dosya yönetimi, e-posta denetimi ve çoğu yönetici seçeneklerine erişim ve kontrol etme özelliğine sahiptir.
Yazılım ve uygulamaların internet sitelerine kurulmasına olanak tanıyan Softaculous, cPanel eklentilerinden birisidir. Birçok barındırma firması tarafından ücretsiz sunulan bu eklenti, kod bilgisi olmayanların da birçok uygulamayı rahatlıkla kurabilmesine olanak tanımaktadır. cPanel dışında Plesk, H-Sphere, DirectAdmin ve InterWorx gibi araçlarla kullanılabilmektedir.
Ticari bir uygulama olan Fantastico F3, internet sitelerine istenilen uygulamaların yüklenmesinde kullanılan bir eklentidir. Açık kaynaklı bir uygulama olup cPanel, Red Hat, Linux ve CentOS ile kullanılabilir.
Linux, BSD ve Windows ile çalışan Installatron, internet sitesi uygulamalarının yönetimini kolaylaştıran bir paneldir. Otomasyon araçları ve kullanışlı ara yüzü sayesinde yoğun talep görmekte olup birçok farklı uygulamayı kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır.
Kolayca SEO çalışmalarına ve sitelerin Google API ile bağlanmasını sağlayıp arama motoru performasını artırmasına olanak tanıyor oluşu en büyük artısı olan RVSiteBuilder, bir site yapım aracıdır. Bünyesinde birçok kolay uygulanabilir özelliği barındırmaktadır.
Büyük işletmelerden çok küçük ve orta boyutlu işletmeleri hedef alan Trendy Site Builder, barındırdığı birçok araç ve şablon kolay kullanımlı bir site yapım eklentisidir. Kullanıcı, cPanel üstünde indireceği eklenti sayesinde internet sitesinin tüm ihtiyaçlarını tek yerden yapabilmektedir.
cPanel üstünde kullanıma sunulan RVskin, hem yöneticiler hem de erişim hakkı bulunan kullanıcılar için çeşitli tema ve diğer araçları sunmaktadır. Kullanıcılardan bazı özellikleri ve erişim yetkilerini gizleme özelliği de bulunan eklenti, özellikle e-posta kontrolü ve kullanımında diğer rakiplerinden daha başarılıdır.
Özellikle medya akışı yapan platformlarda tercih edilen SHOUTcast yazılımı esaslı bir kontrol paneli olan WHMSonic, WHM/cPanel ile internette radyo hizmeti sunmanıza olanak tanımaktadır. Dilediğiniz şekilde paneli tasarlayabilir ve ister radyo yayını yapan siteleri barındırabilir isterseniz de kendi radyonuzu yayına alabilirsiniz.
WHMXtra, cPanel sunucuları için oluşturulmuş hesaplı bir eklentidir. Güvenlik duvarı, dosya erişim ve kullanım izinleri, dosyaların onarımı, hızlı bir şekilde sistem dosyalarına erişim gibi özellikler sunmaktadır.
Büyük işletmelerden çok küçük ve orta boyutlu işletmeleri hedef alan Trendy Site Builder, barındırdığı birçok araç ve şablon kolay kullanımlı bir site yapım eklentisidir. Kullanıcı, cPanel üstünde indireceği eklenti sayesinde internet sitesinin tüm ihtiyaçlarını tek yerden yapabilmektedir.
CloudLinux OS, barındırma (hosting) firmalarına sunulan, CentOS işletim sistemiyle çalışan, birden fazla yöneticinin veya editörün ilgilendiği internet siteleri için önerilen sistemdir. Diğer muadillerine göre daha maliyetli olsa da, genel olarak çok daha güvenli kabul edilmektedir.
OpenVZ, Linux KVM, Xen Paravirtualization ve Xen HVM desteği sunan SolusVM, GUI temelli bir VPS yönetim sistemidir. Küresel çapta en çok talep gören sanallaştırma sistemlerinden birisi olup kurulumunun ve kullanılmasının kolay oluşunun bunda etkisi büyüktür.
KernelCare, çekirdek düzeltme yazılımıdır ve sistemin sıfırdan başlamasını gerektirmeyecek özelliktedir. cPanel başta olmak üzere hemen her kontrol paneliyle birlikte çalışabilen KernelCare, hosting firmalarının özellikle kurumsal müşterilerine tavsiye ettiği yazılımlardandır.
Hosting hizmeti sunanlar için tasarlanan bu uygulama, kullanıcısına faturalandırma başta olmak üzere birçok konuda hizmet sağlamaktadır. Özellikleri arasında müşteri detaylarının toplanıp kolayca bulunabilmesi, müşteri yönetimi, sipariş kontrolü, kişiselleştirme, destek ve benzeri olanaklar bulunmaktadır.
ClientExec, internet sitelerinde yardım ve destek konuları için sıklıkla kullanılan bir yazılımdır. Cast Control, cPanel, DirectAdmin, GameCP, SolusVM, TCAdmin ve diğer birçok kontrol panelinde kullanılabilmektedir. Kişiselleştirilebilen görünüm ayarlarını kullanıcı hosting firmalarına sunan ClientExec, hem canlı destek hem de “ticket” yöntemleriyle destek oluşturulması hizmeti vermektedir.
SitePad, Softaculous tarafından sunulan bir hizmet olup barındırdığı özellikle sayesinde oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Hemen her tip internet sitesi için özel çözümler ve araçlar sunan SitePad, sahip olduğu tema ve şablonlarla rakiplerinin önüne geçmeyi başarmıştır. 350'yi geçkin tema ve 40'tan fazla widget barındıran SitePad, iki dakika içinde cPanel kontrol panelinde kullanılabilir duruma getirilebilir.
JetBackup, cPanel kontrol paneli üstünde kullanılabilen bir yedekleme hizmetidir. Firma, üç ayrı özellikte paket sunmaktadır. Genel olarak yedekleme ihtiyaçlarının tamamını karşılamaya yetecek özellikler barındıran JetBackup, zamanlama ayarlamasına sahiptir ve Amazon, DropBox gibi çeşitli yerlerde yedekleme yapılmasına olanak tanımaktadır.